Indeksi   Pershtypje   Mospranim  

Kėndi informativ Gjykata e Tiranės Sistemi gjyqėsor Programi i Transparences

Oraret e gjyqeve


Shorti


NJOFTIM MBI ANONIMIZIMIN E TE DHENAVE PERSONALE NE ARKIVEN ELEKTRONIKE .

 

Orientimi nė gjykatė
Proēesi gjyqėsor civil zhvillohet nė pėrputhje me rregullat e pėrcaktuara
nė Kodin e Proēedurės Civile.
Ai fillon nė bazė tė investimit qė i bėhet Gjykatės nga njė person fizik ose juridik...
Tė gjitha vendimet e dhėna nga Gjykatat e Rretheve Gjyqėsore, mund tė
ankimohen nė Gjykatėn e Apelit...

Pėr pension ushqimor,Pėr vėrtetim fakti,Padi pėr zgjidhje martese,
Padi pėr pavlefshmėri tė veprimeve juridike...

 

Bashkėlidhur mund tė gjeni formatin e ri tė vertetimit pėr pagesėn e avokatėve mbrojtės kryesisht dhe psikologėve. Nė varėsi tė alternativės zgjidhni pozicionin tuaj dhe plotėsoni saktėsisht rubrikat bosh.

 

I njėjti formular plotėsohet nga ēdo palė apo person i thirrur nė gjykim, qoftė ky paditės, i paditur, i pandehur, pėrfaqėsues i tyre, dėshmitar, etj.

Urdhėri pėr  plotėsimin e formularit.

 

Faqja kryesore
|
Mirėsevini nė faqen e Gjykatės sė Rrethit Gjyqėsor Tiranė

Nė kuadrin e pėrmirėsimit tė shėrbimit administrativ dhe procedurial nė gjykatė, nė kuadrin e rritjes sė transparencės ndaj publikut dhe medias, informimit nė kohė dhe tė saktė tė qytetarėve me veprimtaritė e gjykatės, zyra pėr marrėdhėniet me publikun e mediat nė Gjykatėn e Shkallės sė Parė tė Tiranės ka ndėrtuar dhe mirėmban kėtė faqe. Tė dhėnat mbi ēėshtjet, qofshin ato civile apo penale gjenerohen nė kėtė faqe nė momentin qė krijohen gjatė veprimtarisė proceduriale  tė lidhur me ēėshtjen pėrkatėse.  

 

 

 

 

 


Rregullore

RREGULLORE "PĖR MARRĖDHĖNIEN E GJYKATĖS ME PUBLIKUN".


Me shume

Njoftime

Komunikatė pėr shtyp


URDHĖR “ MBI NDĖRPRERJEN E SHORTIT PĖR MUAJIN GUSHT “


Urdhėr Nr. 117 datė 10.07.2017 “MBI ORGANIZIMIN NĖ DHOMA DHE SEKSIONE TĖ GJYQTARĖVE TĖ GJYKATĖS SĖ RRETHIT GJYQĖSOR TIRANĖ”.


Me shume

Njoftimi me Afishim Publik

Njoftim per Afishim Publik drejtuar Znj.Znj.Flutur Lahi


Njoftim per Afishim Publik drejtuar Znj. Anila Shkoza.


Njoftim per Afishim Publik drejtuar ZBledi Belba.


Me shume

Njoftime

"Volalba" Shpk - Vendim "Mbi tabelėn pėrfundimtare tė kreditorėve dhe pretendimeve tė miratuar nga gjykata"


"AGC RETAIL" shpk - Vendim "Pėr pėrfundimin e proēedurės sė falimentimit- faza e dytė"


VENDIM ”Mbi shpėrblimin e administratores dhe antarėve tė komitetit tė kreditorėve”


Me shume
Jam i interesuar pėr:

  

Faqe me Interes